Chiang Mai

IMG_7662

Chiang Mai oznacza „nowe miasto”, nazwa jest dosyć myląca, w rzeczywistości miasto ma 700 lat. To   centrum kulturalne i religijne północnej Tajlandii. Słynie z przyjemnej atmosfery i pięknej scenerii, położenie wśród gór sprawia, że klimat nie jest tu tak męczący, jak na południu kraju. Niska zabudowa sprawia , że panuje kameralna atmosfera, zresztą Chiang Mai nie jest specjalnie duże, liczy tylko 150 tyś. mieszkanców.   Zakochaliśmy się w tym miejscu od pierwszej chwili. Cztery dni to zdecydowanie zbyt mało, by zobaczyć  wszystkie tutejsze atrakcje, samych światyń jest ponad 300.

IMG_7361

 

IMG_7656

 

IMG_7693

IMG_7659

 

IMG_7344

Zachwycił nas niedzielny targ, na ktorym można kupić niemal wszystko, za ceny kilkakrotnie nizsze niż w Europie. Dosłownie tysiace straganów , po pół godzinie dostałam oczopląsu.

IMG_7415

Absolutnie genialny jest food market, biegaliśmy od straganu do straganu i próbowaliśmy wszystkiego po kolei, sushi w bajecznych kształtach i kolorach, grilowanych grzybów, pikantnej sałatki z zielonej papai, słodkich placków roti z bananami itd, aż dziw , że nikt z nas nie dostał rozstroju żołądka. Wszystko w śmiesznie niskich cenach.   Następnego dnia miałam pewnie z trzy kilo wiecej.

IMG_7406

 

IMG_7421

Zal było wyjezdzać z Chiang Mai, kiedyś wrocimy tu na dłużej.


Komentarze do Chiang Mai

 • mama:

  To może my z Wami

 • ania:

  Ale pięknie!!! Zazdrościmy smaków i zapachów!!! Jakby tu przenieść taki food market na Śląsk?
  Objadajcie się do woli, co tam trzy kilogramy, „wychodzicie” je na świątynnych schodach;)
  Ściskamy Was mocno podróżnicy i śledzimy wyprawę palcem po mapie!!
  ania i olo

 • Zajączek:

  Pani Mamo:) Jest Pani fajnym człowiekiem, więc myślę, że w podróży też Pani będzie fajnym kompanem. Nie wiem tylko, co na to Rodzina:)

 • Beata:

  Zajączku, czyżby to była propozycja wspólnej podróży?

 • Zajączek:

  Pani Beato, musiałabym być do nieprzytomności znieczulona, żeby znaleźć się na pokładzie samolotu…

 • Beata:

  to się da załatwić Zajączku :)))

 • Zajączek:

  Szkoda tylko potem czasu na odzyskiwanie przytomności:)))))

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (nie jest publikowany) (wymagane):


Strona internetowa:



XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>