Chioggia

DSCF6069

 

Chioggia, mniej okazała siostra Wenecji, to pełne uroku miasteczko położone nad kanałami. Słynie z ryb, które dostarczane są  do całego regionu Veneto i nazwisk Boscolo i Tiozzo , które nosi prawie 1/4 mieszkańców. Większość pięknych budynków wznosi się nad głównym kanałem – Canale Vena. Śliczne miejsce, pełne urokliwych kawiarni i restauracji. Warto tu przyjechać na kilkugodzinną wycieczkę.

We Włoszech znaleźliśmy się dosyć nieoczekiwanie. Na dłuższy urlop wyjeżdżamy dopiero w sierpniu, ale pomyśleliśmy, że fajnie byłoby pojechać z moimi rodzicami na kilka dni nad polskie morze. Z paru dni nad Bałtykiem zrobił się tydzień nad Adriatykiem, na dodatek w  licznej, bo aż 10-cio osobowej grupie rodzinnej:)

Plaża, słońce, leniwe spacery, włoskie lody, wino, capuccino i dużo leniuchowania, czego chcieć więcej?

DSCF6066

DSCF6080

DSCF6095

DSCF6092

DSCF6091

DSCF6084

DSCF6070


Komentarze do Chioggia

 • iza:

  ale fajne zdjęcia ;) to mój klimat

 • mama:

  Bardzo dziękujemy za cudny pobyt z Wami we Włoszech było super-zwiedzanie ogrodów sprawiło nam wiele radości,bo my też lubimy oglądać przyrodę

 • Marzynia Mamcia:

  Nie byłam we Włoszech już 7 lat… bardzo tęsknię za miejscami, które poznałam…

 • Beata:

  Marzyniu, Włochy po prostu uwielbiamy, dlatego staramy się jechać tam co 2-3 lata, chociaż na kilka dni. Nie dziwię się, że tesknisz.

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (nie jest publikowany) (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>