Gran Canaria- część północno-zachodnia

IMG_6795

Tym razem pojechaliśmy na północny-zachód wyspy. Najpierw autostradą na zachód, a następnie krętą drogą przez góry.

IMG_j6631

Po drodze, kilka kilometrów  za Mogan, minęliśmy  azulejos czyli kolorowe skały.

IMG_6772

Dalej droga wiedzie  wzdłuż oceanu, ale bardzo wysoko nad nim. Widoki są piękne, dostrzec można nawet  Teneryfę, która przy dobrej widoczności wydaje się być bardzo blisko.

IMG_6776

W końcu dojechaliśmy do Agaete i Puerto de las Nieves. To pierwsze miasto nie zrobiło na   nas większego wrażenia, za to  biało- błękitne Nieves jest całkiem ładne. Do niedawna słynęło one z Dedo de Dios czyli skały o nazwie Palec Boży. Niestety parę lat temu w wyniku erozji „palec” odpadł i pozostała zwyczajna skała.

IMG_6786

Później pojechaliśmy na przyjemny cypel Sardina del Norte z ładną latarnią morską.

IMG_64dd27

Kolejne miasta po drodze : np. Galdar czy  Guia nie wyróżniają się niczym szczególnym . Pomiędzy nimi znajduje się Cenobio de Valeron czyli największy kompleks grot skalnych na wyspie. Nie wiadomo do czego służyły, jedni uważają, że to były spichlerze, inni, że cele klasztorne.

Za to w ślicznym, wysoko położonym  Firgas znajdziecie  coś wyjątkowego. Środkiem miasteczka spływa kaskadowy strumyk, który ma symbolizować tutejszą wodę mineralną o właściwościach leczniczych. Z jego boku  ustawiono śliczne ławeczki pokryte ceramicznymi kafelkami, ręcznie malowanymi. Każda z nich symbolizuje inną gminę wyspy i przedstawia jej  najciekawsze miejsca. Nieco powyżej kaskady zaprezentowano wszystkie wyspy archipelagu, ukazując ich flagi, herby , symboliczne miejsca oraz ich trójwymiarowe modele . Bardzo ciekawy pomysł na rozpowszechnienie informacji na temat Wysp Kanaryjskich, a na dodatek  miasteczko zyskało na urodzie. Całość urocza!

IMG_6821

IMG_6816

IMG_6836

IMG_6839

IMG_6845

IMG_6824


Brak komentarzy Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (nie jest publikowany) (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>