Migawki z Koh Samui


Tutejsze owoce są niesamowite. Słodkie i soczyste, rozpływają się w ustach. Liczi jest wielkości śliwek, mango wygląda jak nasze ziemniaki, ale smakuje obłędnie. Wielu owoców w ogóle nie znamy. Nasze odkrycie to przepyszny mangostan. Na duriany na razie się nie zdecydowaliśmy:)

Na Samui w wielu miejscach można pojeździć na słoniu. Nie zdecydowaliśmy się na taką rozrywkę, słonie są przetrzymywane w karygodnych warunkach. Spójrzcie na widoczną na zdjęciu powyżej łapę słonicy. Łańcuch, który ma przypięty do nogi ma 0,5 metra długości i to jest cała odległość, jaką zwierzę może pokonać.

Dzisiaj wybraliśmy się na spacer przez dżunglę do wodospadu Na Muang, który ma 80 m. Podobno w porze deszczowej jest spektakularny.Podobno, bo tym razem pora deszczowa jest zupełnie sucha i zamiast wodospadu zobaczyliśmy marny strumyczek.

Przygoda i tak była udana. Część trasy pokonuje się po nie budzących zaufania bambusowych mostach, jest też spory kawałek, który wymaga wspinaczki po wykutych w skale, wąskich schodach.Adrenalina nam podskoczyła, ale dzielnie pokonaliśmy całą trasę. W życiu nie wypociłam tyle, ile dzisiaj podczas tej wspinaczki w upale.

Byliśmy też na Chaweng, najsłynniejszej tutejszej plaży. Owszem piasek drobny i naprawdę biały, ale poza tym nic specjalnego. Tłum ludzi, hałas, czuliśmy się jak w Łebie w szczycie sezonu.

Spodobało nam się przemieszczanie z miejsca na miejsce tutejszymi dużymi tuk-tukami.

Poznajemy miejscową trzodę .

A na zakończenie całuski od Julki.


Komentarze do Migawki z Koh Samui

 • olo:

  Cieszymy sie ze jestescie swiadomymi turystami.Slonie niestety nie maja tam najlepiej.Widziałem kilka razy nawet na Khao San Slonia!Calusy tez posylamy!

 • Henio:

  Jestem pod wrażeniem waszej wyprawy, zwłaszcza że podróżujecie z małym dzieckiem. No cóż, to tylko dowodzi, że dla chcącego nie ma nic niemożliwego

 • pinkcake:

  Jejku, jak ona rośnie! Na cudzych dzieciach najlepiej widać upływ czasu, bo przecież my się nie starzejemy:D
  Wspaniała wyprawa! Wow!

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (nie jest publikowany) (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>