Smakowe wody domowe

IMG_4842

Nie wszyscy lubią pić zwykłą wodę, no bo jest taka…bez smaku. Wydaje się pozornie, że alternatywą jest w takiej sytuacji woda smakowa ze sklepu, smaczna, a jak sądzi wielu ludzi na dodatek prawie bez cukru. Nic bardziej mylnego! Sklepowe wody smakowe nie dosyć że mają pełno cukru to jeszcze mnóstwo w nich chemicznych substancji typu dwumetylo-dwuwęglan, benzoesan sodu, cyklaminian itd. Brzmi jakby to były składniki pochodzące z pracowni chemika. Chcecie takie coś pić?

Ja jako alternatywę polecam domową wodę smakową. Jej zrobienie zajmie Wam dosłownie chwilę. Zapewniam, że będzie smaczna, zdrowa i pozbawiona kalorii.

Smaki można komponować samodzielnie. Nasze ulubione to:

malina i rozmaryn( na zdjęciu powyżej)

IMG_4850

  • cytryna, mięta i liście porzeczek( dodałam też trochę owoców porzeczki, ale one smaku nie oddają, służą tylko do dekoracji)

IMG_4866

-ogórek , mięta i limonka

Przepis jest bardzo prosty. Wlewamy wodę do dzbanka, dodajemy ulubione składniki i odstawiamy na godzinę , a najlepiej na noc do lodówki.

Jeśli mimo wszystko taka woda Wam nie będzie smakować dodajcie trochę erytrolu, ksylitolu, ostatecznie miodu.

PS . Z ostatniej chwili…Wpadłam na nowe połączenie smaków: dzika róża i malina. Tylko ostrożnie z róża, nie dawajcie jej zbyt wiele, bo woda nabiera bardzo intensywnego smaku.

 


Brak komentarzy Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (nie jest publikowany) (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>