Tiger Kingdom i Chiang Mai Zoo czyli z kamerą wśród zwierząt

IMG_7304

 

Podróż po Tajlandii rozpoczęliśmy od Chiang Mai, urokliwego miasta na północy kraju. Na pierwszy ogień poszły atrakcje związane ze zwierzętami  : Tiger Kingdom i Zoo.

IMG_7275

Królestwo Tygrysa to ośrodek zajmujący się hodowlą tych pięknych ssaków. Zwierzęta przebywają w bardzo dobrych warunkach, są traktowane z szacunkiem  i nie są niczym otumaniane. Podzielone są na cztery grupy wiekowe, najmniejsze mają  od miesiąca do trzech, największe od roku do trzech lat. Można z nimi spędzić 15 minut, oczywiście pod nadzorem  tresera. Nie jest to tania przyjemność, ale wrażenia bezcenne.

Gdy koty osiągną trzy lata, wypuszczane sa do rezerwatu.

IMG_7285

IMG_7335

Bardzo udana była także wizyta w zoo, a zwłaszcza spotkanie z pandą wielką . Misie są po prostu urocze, wyglądają jak pluszowe zabawki.  Na całym świecie w ogrodach zoologicznych znajduje się jedynie 35 pand, wiec naprawdę doświadczyliśmy czegoś niezwykłego. Panda to niestety wymierający gatunek, na wolności żyje tylko około 1500 osobników. W Chinach powstalo dwanaście ośrodków ich ratowania, ale  rozmnażanie tych zwierząt  jest bardzo trudne, jeszcze trudniej wychować malucha, gdyż mleko  pandy  nie przypomina mleka żadnego innego ssaka.

Dwa misie , które oglądaliśmy w zoo to samiec Chuang Chuang i samica Lin Chui. Dzięki sztucznemu zapłodnieniu w 2009 roku urodzila  im się córeczka Lin Bing. Jej przyjście na światbyło w Tajlandii prawdziwym świetem, powstał nawet specjalny program telewizyjny, ktory na żywo pokazywał, co robi maluch. Po trzech latach Ling Bing została przewieziona do jednego z ośrodków w Chinach, gdyż wszystkie pandy żyjące na świecie są własnością tego kraju.

 

IMG_7443

W ogóle ogród zoologiczny w Chiang Mai jest świetnie zorganizowany, zwierzęta maja ogromne wybiegi, wszędzie czysto i estetycznie. Dużą frajdę stanowi też karmienie zwierząt , obok każdego wybiegu pracownicy  zoo sprzedają odpowiedni pokarm.  Fantastyczne miejsce,  teren jest bardzo rozległy, główna trasa ma 7 km, ale osoby o słabszej kondycji mogą pokonac ja melexem lub nadziemną kolejką.IMG_7533

 

IMG_7525

IMG_7461

IMG_7477

IMG_7290

 


Komentarze do Tiger Kingdom i Chiang Mai Zoo czyli z kamerą wśród zwierząt

  • mama:

    Zazdroszczę,tygrysy i pandy coś niesamowitego, chyba trochę bym się bała,zdjęcia dzieci i Ali są super

  • Michal - bracik Adama:

    Pluszaki w skali 1:1 :))). Ala dorwała niezłego kociaka. A poważnie, extra zdjęcia. Przeżycie na całe życie.

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (nie jest publikowany) (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>