XII Akcja Ciacho – pomagamy Majce Ciuk

z15978005AA,Maja-Ciuk

Maja to niezwykle radosna 7-latka z Katowic. W 2011 roku zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Niestety nie był to koniec nieszczęść. Podczas leczenia cytostatykami grzybica zaatakowała płuca, mózg i  śledzionę dziewczynki. Jedynym ratunkiem były operacje, podczas których usuwano ogniska grzybicy, trzeba było niestety wyciąć znaczną część jednego płuca. Po tych zabiegach Maja była w tak poważnym stanie, że lekarze dawali jej tylko 1% szans na przeżycie. Ale udało się i jest z nami. Niestety skutkiem zabiegów była utrata sprawności ruchowej i mowy. Po kilku  miesiącach dziewczynka powoli zaczęła się komunikować z otoczeniem i jej wymowa uległa poprawie, jednak do dnia dzisiejszego korzysta z opieki logopedycznej. W zakresie rehabilitacji ruchowej jest pod stałą opieką specjalistów. Obecnie Maja dzięki ortezom sama się porusza, ale wciąż ma porażoną prawą rączką i nogę. Dziecko ma szansę wrócić do pełnej sprawności, ale wymaga to czasu i ogromnych nakładów finansowych.  Leczenie onkologiczne zostało zakończone rok temu. 

image-11

 

5 grudnia zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy  na rehabilitację Majki Ciuk w ramach  Akcji Ciacho. Będziemy sprzedawać ciasta w I LO i. J. Słowackiego w Chorzowie, w IV LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Chorzowie,w Liceum im. A. Mickiewicza w Katowicach,w Urzędzie Miejskim i w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie,  w Zespole Szkół Plastycznych i Zespole Szkół Muzycznych w Katowicach. W ramach XII Akcji Ciacho odbędą się  też imprezy sportowe:

29 listopada maraton Fitness w AZSO ( sala gimnastyczna) w Chorzowie w godzinach 10-14 Zapraszamy wszystkich chętnych!

5 grudnia  w AZSO w Chorzowie mecz ” Belfry kontra Belfry”

6 grudnia, Basen Miejski w Chorzowie, pokaz ratownictwa wodnego, zawody, sprzedaż ciast

Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcą pomóc Majce, proszę o kontakt. Można  zamówić całą dużą blachę ciasta za 50 zł lub kupić po kawałku wybranych smakołyków pod adresem beolha@interia.pl

 

 


Komentarze do XII Akcja Ciacho – pomagamy Majce Ciuk

  • Jola:

    Co roku jestem pod wrażeniem tego, co robisz. Najbardziej zastanawia mnie, jak Ci się udaje w czasach powszechnej znieczulicy,przekonać mlodzież do pomagania innym.
    Kupię ciasto w Zus- mam blisko
    Pozdrawiam i życzę owocnej Akcji

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (nie jest publikowany) (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>