Bodiam castle, Rye

IMG_4383

Internet na farmie,na której mieszkaliśmy mnie pokonał. Działał zazwyczaj między 1 a 5 w nocy. Na dodatek jedno zdjęcie ładowało się kilka minut.Po paru męczących dniach i nieprzespanych nocach doszłam do wniosku, że dla dobra własnego,moich uczniów i Julki powinnam w końcu przespać więcej niż 3 godziny na dobę  i zrezygnowałam  z bieżącego dodawania na blog kolejnych wpisów z Anglii. Od wczoraj jesteśmy w domu i teraz uzupełniam relację.

Po bardzo aktywnym dniu spędzonym w Londynie odpoczywaliśmy na prowincji. Najpierw pojechaliśmy do malowniczego Bodiam Castele. Zamek jest niewielki, ale niezwykle klimatyczny. Kręcono tu zdjęcia do wielu filmów ( np Robin z Sherwood, Monty Python) i teledysków( np the Celts, tę przepiękną piosenkę śpiewa piosenkę  Enya). Okolica jest bardzo romantyczna, a zamek otoczony wodą robi ogromne wrażenie.

IMG_4426

IMG_4427

Okolica zamku jest bardzo urokliwa, prześliczna wręcz. Dla mnie to olśnienie, bo dotychczas znałam Anglię jedynie z Londynu i Brighton. Muszę przyznać, że prowincja najbardziej mi się podoba. Uczniowie doświadczyli  tu bliskich spotkań z  naturą.

IMG_4394

IMG_4402

IMG_4430

IMG_4441

IMG_4387

Resztę dnia spędziliśmy w Rye, małej miejscowości z bogatą przeszłością. Rye leży nad morzem, ale zupełnie nie ma charakteru nadmorskiego miasteczka. Z historycznego centrum do portu są ponad dwa kilometry. Starówka to przepiękne zabytkowe domy, niewielka katedra, mały zamek i mury obronne. Całość robi bardzo sympatyczne i sielankowe wrażenie.

IMG_4471

IMG_4469

IMG_4468

IMG_4462

Tego dnia naprawdę odpoczęliśmy, choć pogoda była taka trochę południowo-azjatycka tzn duszno i wilgotno. Najpierw świeciło palące słońce, potem spadł ulewny deszcz, a końcu znowu wyszło słońce  i zrobiło się bardzo ciepło. Jak w kalejdoskopie.


Brak komentarzy Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>