Bułeczki – zajączki

 

IMG_6317

Zobaczyłam je na stylowych. Przepisu nie było, więc zrobiłam je tak samo, jak w ubiegłym roku bułeczki- kaczuszki. Wyszły śliczne i pyszne, z pewnością będą ozdobą wielkanocnego stołu i koszyczka ze święconką.

50 dag mąki
5 dag masła
6 dag cukru
3 dag drożdży
250 ml letniego mleka
1 jajko
1 żółtko

1 łyżeczka soli

1. Mąkę przesiać do miski.

2. Przygotować rozczyn z pokruszonych drożdży, części cukru, mleka i niewielkiej ilości mąki. Pozostawić pod przykryciem na 15 min.

3. Do mąki wlać wyrośnięty rozczyn, dodać stopioną margaryne, pozostały cukier, jajko, sól i wyrobić ciasto. Wyrabiać tak długo, aż zaczną się ukazywać pęcherzyki powietrza. Odstawić pod przykryciem w cieple miejsce na 30 min. Wyrobić ponownie. Z ciasta formować kulki wielkości dużej śliwki, lekko je spłaszczyć  z boków. Pozostawić je do wyrośnięcia( aż podwoją wielkość). Nastepnie nożyczkami naciąć uszy, tak jak tutaj. Piec ok 15 minut w temp. 180 stopni. Po wystudzeniu za pomocą roztopionej czekolady namalować oczy.


Komentarze do Bułeczki – zajączki

  • Majana:

    Śliczne są te bułeczki. :)

  • iza:

    urocze są te zajączki

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>