Cambridge

IMG_4615

Cambridge to  przepiękne uniwersyteckie miasto, stare, bo pierwsza wzmianka o nim pochodzi z roku 1086, a jednocześnie dzięki studentom młode duchem, jeśli można tak powiedzieć.

IMG_4633

Sławny na cały świat uniwersytet został założony w 1209 roku i składa się z 31 kolegiów. Aż 65 jego absolwentów otrzymało Nagrodę Nobla. Studiowali  i pracowali tu między innymi  Darwin, Newton, Milne (ten od Kubusia Puchatka), obecnie jednym z wykładowców jest  Steven Hawking.

IMG_4630

Budynki uniwersyteckie rozrzucone są po całym mieście i to one  odznaczają się najciekawszą architekturą. Do najsłynniejszych należą Trinity College i Kings College, do tego ostatniego należy piękna kaplica ze spektakularnym sklepieniem wachlarzowym. Ogromne wrażenie robią też wypielęgnowane trawniki, ale wchodzić na nie wolno jedynie pracownikom naukowym, studenci  i osoby nie związane z uniwersytetem nie maja na nie wstępu.

IMG_4648

Na mnie miasto zrobiło ogromne wrażenie. Wąskie uliczki, liczne puby , uliczni grajkowie, wszechobecne rowery i malownicza rzeka Cam to wszystko tworzy niesamowitą atmosferę. Bardzo chciałabym tu kiedyś wrócić i dokładniej je zwiedzić.

IMG_4640

My przygodę z Cambridge zaczęliśmy od wizyty na posterunku policji. Spokojnie, nic się nie stało, to była przyjacielska wizyta. Od lat nasza szkoła współpracuje z angielską policja z Cambridge, dzięki temu uczniowie mogą dokładnie  zapoznać się z pracą tutejszych mundurowych, przymierzyć policyjne kurtki i czapki,  a nawet zakuć się w kajdanki. Świetna zabawa, młodzieży bardzo się podobało!

IMG_4582

IMG_4594

IMG_4596

IMG_4599

Potem zwiedzaliśmy miasto pod opieką lokalnych przewodników, którzy opowiadali nam nie tylko o historii, ale i o ciekawostkach z życia studentów. Było świetnie, pogoda też nam sprzyjała!

IMG_4625

 


Brak komentarzy Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>