Czarne bułki do hamburgerów

To pierwszy wpis w Nowym Roku, więc wszystkim moim czytelnikom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Wam szczęście sprzyja, a zdrowie nie opuszcza.

Czarne bułki to pieczywo zupełnie naturalne, które nie ma w sobie żadnych sztucznych barwników. Substancją zmieniającą ich kolor jest węgiel aktywny, taki z apteki. Węgiel jest bardzo zdrowy, przede wszystkim neutralizuje wszelkie szkodliwe substancje takie jak bakterie, toksyny, gazy jelitowe, leczy biegunki. Jednak takie działanie ma tylko wtedy, gdy nie jest podawany razem z posiłkiem. Tak więc, w przypadku tych bułek pełni jedynie funkcję barwnika.

Moje bułki wyszły szare, co znaczy że dałam za mało węgla. Kolejnym razem zwiększę zdecydowanie jego ilość. Bułki są pyszne, a węgiel w żaden sposób nie wpływa na ich smak. Burgery w takich bułkach wyglądają bardzo fajnie.

Składniki: na 10 bułeczek po 40 g( ja robiłam większe, więc wyszło mi tylko 7)

400 g mąki pszennej

2 łyżki miękkiego masła

1 jajko

1 łyżeczka cukru

1 łyżeczka soli

2 łyżeczki suszonych drożdży

200 ml mleka

dodatkowo 3 łyżki mleka

5 kapsułek węgla( dajcie więcej!)

sezam do posypania

3 łyżki mleka lekko podgrzać, wsypać do nich cukier i drożdże. Ostawić, aż drożdże się spienią. Pozostałe składniki( bez sezamu) wsypać do miski ( lub automatu do pieczenia chleba), dodać drożdże i wyrobić ciasto. Odstawić je do wyrośnięcia. Wyrobić jeszcze raz i podzielić na 10 równych kawałków. Uformować bułeczki, ułożyć je na blasze do pieczenia, zostawić do wyrośnięcia.Wyrośnięte posmarować mlekiem i posypać sezamem. Włożyć do piekarnika nagrzanego do 200 stopni. Piec ok 15- 20 minut.

 

 

 


Komentarze do Czarne bułki do hamburgerów

  • Zajączek:

    Ale fajny pomysł.

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>