Czarny słoik

IMG_2083

Dzisiaj coś zupełnie nowego – domowa mikstura uodparniająca na bazie czarnuszki. Zapobiega chorobom układu oddechowego, jest idealna dla osób z astmą czy skłonnością do skurczów oskrzeli i płuc. Zwiększa ich objętość, dlatego znakomicie nadaje się dla biegaczy, zwłaszcza tych początkujących, którzy mają problem ze złapaniem oddechu.Czarnuszka rewelacyjnie działa też przy alergiach i chorobach takich hashimoto, gdyż hamuje agresję autoimmunologiczną.

Przepis znalazłam tutaj. Herbiness pisze, że mikstura smakuje jak cukierki. Hmm, tak daleko bym nie szła, ale spokojnie da się to zjeść, chociaż po pierwszych kilku dawkach czułam drapanie w gardle.

Czy ” czarny słoik” działa?  Muszę przyznać, że w tym roku chorujemy wszyscy znacznie mniej niż zwykle, a nawet jeśli nas coś złapie, to wszyscy przechodzimy chorobę wyjątkowo łagodnie.  Żadnych antybiotyków, wysokich temperatur itd. Oprócz mikstury z czarnuszki pijemy jeszcze jeden naturalny syrop, o którym napiszę już wkrótce.

Przepis:

Zmielić na proszek  100 ml. czarnuszki  ,  10 ml anyżu  i 20 goździków.  Wymieszać  z 100ml. dobrej jakości miodu . Dodać 10 kropli olejku tymiankowego lub 1 łyżkę maceratu z tymianku zalanego wódką i odstawionego na 10 dni. Gotowe. Spożywać można bezpośrednio ze słoika, 3 łyżeczki dziennie. Można dodać do herbatki.

IMG_2085


Komentarze do Czarny słoik

 • Ewa - BaBy w kuchni:

  Bardzo ciekawe! Czarnuszki często używam w kuchni, ale o takim jej zastosowaniu jeszcze nie słyszałam. Ja podaję swoim domownikom od roku przy każdym spadku odporności syrop z czosnku. I choroby trzymają się z daleka :) Muszę wypróbować czarnuszkę!

  Jak długo może taka mikstura stać? Przechowujemy w temp. pokojowej?

 • Beata:

  Ewo, ja przechowuję miksturę w lodowce, podobno zachowuje trwalość przez wiele miesięcy

 • Ewa - BaBy w kuchni:

  Dziękuję za odpowiedź. Właśnie dziś zaczynam produkcję :)

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>