Gdzie jest naleśnik?

IMG_4553

Szkolne podróże to nie tylko zwiedzanie ciekawych miejsc i nauka języka. To także integracja i zabawa . Dzisiaj nie brakowało nam żadnego z tych elementów. Robiliśmy wspólną kolację, a raczej wieczór naleśnikowy. Było trochę zamieszania, ale udało się! Usmażyliśmy około 120 naleśników. Na dodatek przygotowaliśmy je bez użycia miksera, bo go tu nie ma. Konrad dzielnie mieszał ciasto , a potem przecedzał je przez sitko, żeby nie było grudek. Maks okazał się mistrzem smażenia, a Marysia nauczyła się podrzucać naleśniki. Niektóre  szybowały zaskakująco wysoko. Zapraszam na fotorelację.

IMG_4550

IMG_4556

IMG_4482

IMG_4571

IMG_4530

To zdjęcie zrobiła moja uczennica, Natalia. No i gdzie ten naleśnik?

g

IMG_4559

IMG_4574

IMG_4579

No cóż,  grono pedagogiczne nie wygląda na tych zdjęciach zbyt statecznie…

A teraz garść informacji.

Wczoraj byliśmy w Londynie. Mimo zawrotnego tempa zwiedzania, młodzież jest bardzo zadowolona. Jeśli tylko net pozwoli, jutro wrzucę relację. Dzisiaj mieliśmy luźniejszy program, rano Bodiam Castle, potem miasteczko Rye, a wieczorem naleśniki. Jutro jedziemy do Cambridge.

Wszyscy uczniowie są zdrowi, zdarzyły się jakieś drobne niedyspozycje żołądkowe, pobolewające gardła, ale to drobiazgi. Kondycja im dopisuje, chociaż trzeba przyznać, że nie mają tutaj zbyt dużo czasu na odpoczynek, jutro wyjeżdżamy do Cambridge już o 7 15. Spać też nie chodzą zbyt wcześnie, jak zapewne Państwo się domyślają.

Pogoda jest śliczna, chociaż dzisiaj była burza i lało przez chwilę jak z cebra, akurat w trakcie robienia naleśników, więc w sumie nam to nie przeszkadzało.

W ogóle jest wspaniale, nasze anglistki przygotowały tyle atrakcji, że z pewnością tej wycieczki młodzież nie zapomni do końca życia.

Pozdrawiam ciepło.


Komentarze do Gdzie jest naleśnik?

 • Aga:

  „Ciocia Beata” w akcji!!!! W kuchni widać piekarnik, znając Ciebie, jakieś małe ciasteczko do kawki czy herbatki dla grupy pewnie się trafi. Pewnie Zajączek się ze mną zgodzi, że Beata nie wytrzyma i coś upiecze :))

 • Zajączek:

  Aga, zgadzam się z Tobą w 100%. Beata, dasz radę, Młodzież pomoże upiec coś szybkiego, łatwego i pysznego.

 • mama:

  Trochę będzie pomagać i Julka,smacznego.Czy już jedliście sławne i przechwalone fish and chips?

 • Beata:

  No wlaśnie Mamuś, fish and chips przechwalone. Ryba bez smaku, a frytki ociekające tłuszczem

 • Zajączek:

  Pani Mamo:) w Julkę nigdy nie wątpiłam. To przecież super Kobietka:)

 • Naleśniki:

  Wyglądają cudnie, uwielbiam naleśniki:)

 • naleśniki:

  Jakie piękne i kolorowe! Na pewno smakują świetnie

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>