Kuala Lumpur

IMG_6827

Moi Drodzy, przepraszam, że tak późno zamieszczam pierwszy wpis z podroży. Mieliśmy awarię laptopa, bo wylałam na niego kawę. na szczęście Michałowi udało się go reanimować i działa. Na dodatek mieszkamy na 15 piętrze, a internet działa tylko na parterze :)Wiem, że rodzina, przyjaciele i znajomi czekają na te wpisy, więc postaram się być już systematyczna

IMG_6829

Kuala Lumpur to miasto kontrastów. Z jednej strony nowoczesne dzielnice, pełne drapaczy chmur, sterylna czystość i porządek, z drugiej dzielnica muzułmańska Chow Kit czy dzielnica chińska. Gwarne, brudne,  pełne straganów z kiczowatymi pamiątkami . Jednak każda część miasta ma  swój urok i niezwykłą atmosferę.

IMG_6912

Mieszkamy w hotelu z widokiem na Petronas Towers. Codziennie rano staję przy ogromnym oknie i oglądam z piętnastego piętra jak budzi się miasto.  Sprzedawcy rozkładają swoje stragany, muezin wzywa na modlitwę, ludzie robią zakupy na targowisku. Biegnę na dół po świeże owoce, żółte mango ociekające sokiem, pyszne mangostany i zabawnie włochate rambutany.  Pycha!

Na razie niespiesznie zwiedzamy miasto, Lake Gardens, Park Orchidei, Butterfly Park z bajecznymi motylami, leniwie spacerujemy po parku otaczającym bliźniacze wieże. Jest upalnie i wilgotno, ale zmianę klimatu i różnicę czasową znieśliśmy nadzwyczaj dobrze. Julka jak zwykle jest pełna energii, dzielnie pokonuje na nogach dziesiątki kilometrów. Od jutra tempo naszej podroży znacznie wzrośnie;)

A taki mamy widok z hotelu! Aż żal chodzić spać!

IMG_6744


Komentarze do Kuala Lumpur

 • Zajączek:

  Pani Beato, widoki przepiękne. Życzę wspaniałych przeżyć i wrażeń. Szczególne pozdrowienia dla Julci.

 • thiessa:

  Milej podrozy. Bylam w Kuala Lumpur 2 razy, ale takich pieknych widokow nie mialam:-)

 • Michal - bracik Adama:

  Niezłe widoczki. Bratek, oddychaj :p

 • lena:

  Kochana śledzę Wasze podróże po prostu rewelacja;)

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>