Libreria Acqua Alta w Wenecji- jedna z najpiękniejszych księgarń na świecie

 

IMG_0758

Jeśli kochacie książki i stare, klimatyczne  antykwariaty, musicie kiedyś zajrzeć do księgarni Acqua Alta w Wenecji. Na wielu portalach dotyczących literatury można przeczytać, że jest to najpiękniejsza księgarnia na świecie. Czy najpiękniejsza to rzecz gustu, na pewno najbardziej niezwykła, jaką widziałam. Nie jest łatwo do niej trafić, gdyż leży na uboczu głównych atrakcji miasta, ale na pewno warto nadłożyć drogi.

Miejsce jest magiczne. Nie liczcie na to, że znajdziecie tu książki skatalogowane według autorów, w Acqua Alta  panuje artystyczny nieład, woluminy leżą jedne na drugich, półki aż uginają się od ich ciężaru. Część książek znajduje się w umywalkach, wannach, a nawet w gondoli. Można znaleźć pozycje całkiem nowe, ale większość to wydania sprzed wielu lat. Bardzo sympatyczny i towarzyski właściciel chętnie opowiada o najcenniejszych książkach i oprowadza po księgarni.

Miejsce jest także niezwykłe pod względem architektonicznym, to nie jedna czy dwie duże sale, ale cały szereg małych pomieszczeń wyłożonych książkami pod sufit. Ciekawostką są tez schody  zbudowane z książek, które prowadzą do małego punktu widokowego. Schody zostały zrobione z książek zniszczonych podczas powodzi, niestety acqua alta czyli wysoka woda już wiele razy zniszczyła cudowny księgozbiór. Dodatkową atrakcją są koty wylegujące się na półkach, wszystkie były bezdomne, przygarnął je właściciel.

To jedna z niewielu księgarń w Wenecji,prawie wszystkie zostały zamknięte. Turyści chętniej kupują kiczowate pamiątki niż książki. Jeśli będziecie w Acqua Alta kupcie jakiś drobiazg, tak by miejsce mogło się utrzymać. Ja upolowałam parę gazet kulinarnych z ciekawymi przepisami sprzed kilku lat.

Liberia Acqua Alta :Sestiere Castello, 5176/B, 30122 Venezia, Włochy

IMG_0713

IMG_0715

IMG_0720

IMG_0729

IMG_0760

IMG_0723

IMG_0714


Komentarze do Libreria Acqua Alta w Wenecji- jedna z najpiękniejszych księgarń na świecie

 • margot:

  Księgarnia z kotem to już najpiękniejsza

 • Zajączek:

  Niesamowite miejsce, zapewne robi wrażenie.

 • Zajączek:

  Oj, jeszcze jedno: pozdrawiamy gorąco:)

 • Beata:

  Bardzo dziękujemy za pozdrowienia. Miejsce naprawdę urokliwe, aż żal było wychodzić

 • Paulina:

  Wygląda niesamowicie :) Robi niesamowite wrażenie. Mam nadzieje, że będzie mi dane kiedyś odwiedzic to miejsce :)

 • iza:

  ale klimatyczne miejsce

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>