Lody waniliowe z adwokatem

Lody

Trochę oszukałam w tytule posta, bo zamiast adwokatu dodałam polewę adwokatową, bałam się, że lody nie nie zamarzną z alkoholem. Chciałam zrobić takie w paski, czyli jasne waniliowe z żółtymi paskami sosu, ale niezupełnie się udało.Tak czy inaczej lody wyszły bardzo dobre, syn powiedział, że najlepsze, jakie robiłam.

Składniki:

2 szklanki śmietany kremówki
1 szklanka mleka
2 laski wanilii
9 żółtek
2/3 szklanki cukru
polewa adwokatowa ( taka do lodów)


Przekroić wzdłuż laski wanilii, zeskrobać nasionka. Zagotować mleko i śmietanę z dodatkiem wanilii (strączki także można wrzucić do płynu przed zagotowaniem, dla dodania aromatu). W misce ubić żółtka z cukrem i solą. Gdy mleko ze śmietaną zawrze, usunąć strączki. Stale mieszając trzepaczką, powoli dodawać gorący mleczny płyn do jajecznej mieszaniny, aż składniki się połączą. Całość podgrzewać na małym ogniu, aż powstanie gęsty sos . Zdjąć z ognia, przecedzić, całkowicie ostudzić i schłodzić. Posługując się maszynką do lodów, zgodnie z instrukcją producenta, zrobić lody. Gdy będą gotowe, ale jeszcze miękkie cienkim strumieniem wlać sos adwokatowy, tak by nie połączył się zupełnie z lodami, a utworzył w nich osobną warstwę ( co mi się niezbyt udało). Wstawić do zamrażarki na minimum pół godziny.


Komentarze do Lody waniliowe z adwokatem

  • asiejka ♥:

    jakie mają fajne waniliowe drobinki :-)

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>