Lombardia- Bergamo

IMG_5360

Włochy, ach Włochy…. Malownicze masteczka na wzgórzach porośniętych cyprysami, wąskie uliczki, do których nigdy nie dociera światło, błękitne niebo i najlepsze na świecie capuccino .Jak dobrze, że Polska leży na tyle blisko Włoch, iż można tu polecieć  na weekend.

IMG_5332

My przylecieliśmy do Bergamo Wizzairem. Tanie linie lotnicze ciągle mają jakieś promocje, więc można trafić na ofertę za 68 złotych tam i z powrotem. Jeśli chodzi o noclegi to już tak dobrze nie jest. Wiadomo, hotele są drogie , a hostele oferują raczej spartańskie warunki i też za niemałe pieniądze. Najlepszą opcją wydaje sie w tej sytuacji wynajęcie calego mieszkania na przykład na stronie airbnb. Opłaca się to zwłaszcza przy większej liczbie osób. My tak zrobiliśmy i mamy super lokal w samym centrum miasta.Na miejscu wynajęliśmy na dwa dni auto, kosztowalo 100 euro, ale musieliśmy zostawić zaliczkę w wysokości 1200 euro( blokada na karcie).

IMG_5342

Wynajęcie auta ma sens , jeśli podrożujecie większa grupą. W przypadku naszej pięcioosobowej rodziny wychodzi znacznie taniej niż podróżowanie autobusami. Na przyklad pociąg z Bergamo do Mediolanau kosztuje w jedną stroną około 5 euro, łatwo policzyć, że cała podroż tam i z powrotem kosztowałaby nas 50 euro, czyli tyle ile samochód.

IMG_5365

Bergamo jest przepiękne. Składa się z dwóch części, starego miasta na wzgórzu i nowszego w dole. Można poruszac się po nim autobusami komunikacji miejskiej, ale my uwielbiamy spacery, nawet jesli są męczace. Wczoraj zrobiliśmy ponad 10 km, z czego połowa była pod górkę. Dla nas, dorosłych  to w sumie zaden wyczyn, ale nasza czteroletnia Juleczka dzielnie, bez marudzenia pokonala cały dystans .

IMG_5378

A wracając do Bergamo, przypomina mi ono miasteczka toskańskie. Jest po prostu cudowne, a przy tym mało znane, wiec nie ma tu takich tłumów turysóow jak np w San Gimignano. Nie sądzilam, że Lombardia jest tak piękna, kojarzyla mi się dotąd z okręgiem przemyłlowym, tymczasem tyle tu uroczych zakątków, że nie sposob o wszystkich opowiedzieć.

IMG_5319


Komentarze do Lombardia- Bergamo

 • Kasia:

  Bardzo cenię te podróżnicze wpisy. Bardzo. Dzięki za wskazówki!

 • iza:

  i ja też bardzo lubię czytac te Twoje wpisy urocze zdjęcia a to ostatnie takie pyszne że zgłodniałam ;))))

 • Beata:

  Kasiu, mam nadzieję, że te praktyczne informacje komuś się przydadzą
  Izo, we Włoszech ciągle bym coś jadła, bo wszystko tak pięknie wygląda i wspaniale smakuje

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>