Londyn, dzień 2., Brighton

IMG_4653

Przedostatni dzień obozu językowego spędziliśmy ponownie w Londynie. Tym razem młodzież zwiedzała głownie muzea : Muzeum Historii Naturalnej, Nauki, Wiktorii i Alberta oraz Madame Tussauds.

IMG_4663

IMG_4668

Czasu mieliśmy zdecydowanie zbyt mało, żeby wszystko dokładnie zobaczyć, na dobrą sprawę, w każdym z tych muzeów można spędzić cały dzień, no może z wyjątkiem ostatniego. Mieliśmy też chwilę na spacer w okolicy Piccadilly Circus i dzielnicy chińskiej.

IMG_4712

Kolejnego dnia byliśmy w Brighton czyli w najczęściej odwiedzanym w Anglii kurorcie nadmorskim. Starówka robi przyjemne wrażenie, ale plaża i słynne molo to naprawdę nic specjalnego. Kamienista plaża  nie zachęca do relaksu, zwłaszcza że położona jest przy głównej ulicy miasta. A molo z setkami automatów do gry jest po prostu kiczowate.  Dosyć dziwnie wygląda też najbardziej znana budowla w mieście czyli Pawilon Królewski . Eklektyczny pałacyk to mieszanka architektury indyjskiej, arabskiej i  europejskiej.

IMG_4751

IMG_2678

IMG_4720

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy były klify Seven Sisters. Trzeba przyznać , że białe kredowe skały robią ogromne wrażenie. Ich nazwa odnosi się do siedmiu sióstr, które podobno żyły tutaj kiedyś i każda miał dom między wzgórzami. Niestety na klify dotarliśmy późno, na dodatek było pochmurno, wiec zdjęcia w żaden sposób nie oddają uroku tego miejsca.

IMG_2697

DSC03091

I to już cała relacja. Wyjazd był wspaniały, mam nadzieję, że wszyscy wrócili zadowoleni.

 


Komentarze do Londyn, dzień 2., Brighton

  • Zajączek:

    Oczywiście super zdjęcia i ciekawe opisy. Beatko „starówka robi przyjemne wrażenie, ale plaża i słynne to naprawdę nic specjalnego”. Rozumiem, że mowa o słynnym molo?
    Nie ukrywam, że już czekam na relację z wakacji:)

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>