Malezja-Penang

IMG_8517

Ala i Adam wrócili już do domu, a my ostatni tydzień podroży spędzamy na wyspie Penang w Malezji. Byliśmy tu dwa lata temu i tak nam się spodobało, że postanowiliśmy wrócić.

IMG_8519

Stolicą tej pięknej wyspy jest George Town, miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa  UNESCO. Penang słynie także z pysznego jedzenie ulicznego, które już kilkakrotnie zostało uznane za najlepsze na świecie.Słynny jest także  Street Art Festival, w jego ramach w 2012 roku zaczęto malować na budynkach murale czyli naścienne malunki. Szybko zdobyły one tak wielką sławę, że zaczęto drukować specjalne mapki z zaznaczonymi miejscami, w których znajdują się murale. Obecnie zabawnie to wygląda, bo całe grupy ludzi chodzą ulicami z tymi mapami i co chwila stają przed jakąś ścianą. Murale są piękne i bardzo realistyczne! Najsłynniejsze stworzył Litwin, Ernest Zacharewic.

IMG_8454

 

IMG_8457

George Town to także urzekająca kolonialna zabudowa, domy na morzu zbudowane na palach, a należące do chińskich klanów, setki świątyń i muzeów.

IMG_8460

Peneng nie jest duży, ale ma dziesiątki miejsc wartych zobaczenia. Jednym z ciekawszych jest ogromna chińska świątynia Kek Lok Si.

IMG_8449

IMG_8480

Plaże nie są specjalnie zachwycające, dwie największe są zatłoczone, ale można tu znaleźć kilka ustronnych, prawie pustych perełek. Na Penangu znajduje się też prawdziwa dżungla czyli najmniejszy i najmłodszy rezerwat przyrody, ale o tym w następnym wpisie.

IMG_8438


Brak komentarzy Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>