Najpiękniejsze miejsca na Cyprze

IMG_1301

Są takie miejsca, do których nigdy nie traficie podczas zorganizowanej wycieczki i o których nie przeczytacie, w żadnym przewodniku. Prawie nieznane, a przepiękne. Z pewnością należy do  nich urokliwa wioska Lofu położona w górach .

IMG_1263

IMG_1265

IMG_1298

IMG_1309

IMG_1324

IMG_1311

IMG_1290

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Kamienne domy, brukowane uliczki, cisza, prawie  żadnych turystów. W Lofu jest tylko jeden sklep spożywczy, tawerna, winiarnia  i sklep z pamiątkami , który właściciel otwiera jedynie wtedy, gdy widzi potencjalnych klientów. Zakochałam się w tym miejscu. Spedzilismy tam, chodząc wąskimi uliczkami bez celu, przemiłe popołudnie.

IMG_1453

Bardzo spodobał nam się także Klasztor Neofita położony tuż obok Paphos. Powstał w miejscu, gdzie Neofitus żył jako pustelnik w skalnej grocie, którą można oglądać do dzisiaj. Teren jest bardzo zielony, wygląda dosłownie jak oaza na pustyni, bo  Cypr to kraj suchy jak rodzynka.

IMG_1493

IMG_1490

IMG_1456

IMG_1465

IMG_1488

IMG_1458

To już ostatni wpis z tegorocznych wakacji, jutro wracamy do domu. W najbliższym czasie będzie jeszcze o cypryjskiej kuchni, wstawię tez jakiś przepis. Do przeczytania w kraju!

 


Komentarze do Najpiękniejsze miejsca na Cyprze

 • majka:

  Piekne zdjecia Beatko. Zazdroszcze takich wakacji :) A Twoja corcia jaka juz duza… :)

  Pozdrowienia.

 • Marzynia Mamcia:

  Rzeczywiście, jest tam pięknie i świetnie uchwyciłaś ten senny, nalany słońcem klimat wioski. Zastanawiam się tylko, KIEDY faceci tam chodzą do pracy, skoro we wszystkich relacjach z Grecji czy greckiego Cypru stale siedzą w knajpach :-D

 • Zajączek:

  Szczęśliwego powrotu.

 • KucharzyTrzech Hania:

  Wspaniałe miejsca. Piekne zdjęcia

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>