Ogórki małosolne z chilli

Ogórki małosolne robię na bieżąco przez cały okres wakacyjny. Stoją sobie w kuchni na meblach i pachną cudownie.Dzieci za nimi nie przepadają, ale my z mężem je uwielbiamy. Najbardziej te z dodatkiem papryczki chilli i ziarnami kolendry. Są pyszne! Ja nie  potrafię się powstrzymać, by nie spróbować ich już po dwóch dniach od nastawienia, ale najlepsze są po 3-4 dniach. Zrobienie ich jest bardzo proste. Nawet jeśli nie wychodzą Wam ogórki kiszone, małosolne na pewno się udają.  Pamiętajcie tylko, by do robienia ogórków nigdy nie używać soli jodowanej, bo wyjdą miękkie. Spróbujcie jakie to proste!

Przepis na 5 słoików litrowych:

2 kg małych, twardych ogórków zielonych

5 kawałków chrzanu wielkości kciuka

5 papryczek chilli ( lub 10 jeśli chcecie mieć ekstremalnie ostre ogórki)

15 ząbków czosnku

koper suszony z baldachami

5 łyżeczek kolendry w ziarnach

15 kuleczek ziela angielskiego

5 małych liści laurowych

15 liści porzeczek ( niekoniecznie, ale dają fajny aromat)

5 słoików litrowych

3 litry przegotowanej wody

3 kopiaste łyżki soli kamiennej

 

W gorącej wodzie rozpuszczamy sól , zostawiamy do przestudzenia.

Do umytych i wyparzonych słoików ciasno wkładamy ogórki, układając pomiędzy nimi po równo pozostałe składniki. Zalewamy letnią woda, zakręcamy lekko słoiki i zostawiamy na kilka dni. Po dwóch dniach woda w ogórkach zrobi się mętna i już wtedy można je jeść, ale najlepsze są po 4 dniach.


Brak komentarzy Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>