Paestum

IMG_2934

Paestum czyli grecka Posejdonia założona została ok 600 lat pne przez słynących z zamiłowania do luksusu Greków z Sybaris.Obecnie to jedne z najlepiej zachowanych budowli sakralnych w stylu doryckim.

IMG_2918

Największe wrażenie robi ogromna świątynia Neptuna  z podwójnym rzędem kolumn. Cały teren parku archeologicznego jest bardzo rozległy i tonie w zieleni. Piękne i bardzo klimatyczne miejsce. Miałam wrażenie, że zza jakiejś kolumny lada chwila wyjdzie Sokrates czy Platon.

IMG_2899

IMG_2924

Z Neapolu do Paestum jest tylko 100 km, mimo to dociera tutaj niewielu turystów odwiedzających stolicę Kampanii. A szkoda.

IMG_2942

Tutaj jedliśmy też jedne z najpyszniejszych lodów w życiu. Co za smaki ! : poziomka, figa z czekoladą i orzechami, ricotta z cytryną z Amalfi, marakuja itd. Wybór ogromny, wszystkie idealnie kremowe, nie za słodkie. Boskie!

IMG_2943


Komentarze do Paestum

  • Alicja:

    Patrząc na te zdjęcia, zastanawiam się czy jesteście na tej samej planecie co ja? U nas szaro, buro i ponuro. Ach te Włochy. Liczę na wspólną wyprawę po Toskanii. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>