Pralinki z trawą cytrynową

Pralinki z trawą cytrynową

Pyszne, chociaż najbardziej słodkie z tych, które zrobiłam. Mają niezwykły smak, w środku biała czekolada i trawa cytrynowa, z zewnątrz obtoczone w proszku matcha.

Składniki:

30 dkg białej czekolady
100 ml śmietany kremówki
1 łyżka masła
2 łodygi trawy cytrynowej

proszek matcha

Masło i śmietanę podgrzać w garnku, dodać czekoladę i mieszać do roztopienia. Trawę cytrynową drobno posiekać, dodać do masy czekoladowej. Wystudzić masę i włożyć do lodówki, chłodzić, aż osiągnie konsystencje pozwalającą formować pralinki. Gotowe cukierki obtoczyć w proszku matcha.


Komentarze do Pralinki z trawą cytrynową

 • asiejka ♥:

  uwielbiam wszelkie pralinki
  strasznie jestem ciekawa smaku
  trawy cytrynowej
  i ta herbata..
  muszę ją wreszcie znaleźc w sklepie
  :-)

 • Beata:

  Asiu te zieloną herbatę kupiłam w Bomi ale podobno jest też do kupienia w sklepach typu Herbaty świata Zastanawiam sie czy gdyby nie zmielić w młynku do kawy zwykłej herbaty zielonej do picia nie byłoby to samo

 • Agnieszka:

  Beato, szalenie oryginalny przepis. I w dodatku mam wszystkie składniki. Trawa w donicy coraz większa i paczka herbaty matcha czeka w spiżarni. Wypróbuję na pewno.

 • Beata:

  Agnieszko, mnie trawa cytrynowa właśnie się skończyła. u nas trudno jest kupić świeżą, więc jak gdzieś znajduję w sklepie , od razu kupuję większą ilość i zamrażam.
  Chyba przymierzę się do posadzenia jej w doniczce, w końcu zbliża się lato, może i u nas wyrośnie

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>