Sałatka jarzynowa z białą kiełbasą

Dzisiaj zapraszam na sałatkę jarzynową w zupełnie nowej wersji!  Zdrowszej, bo bez majonezu i ze sporym dodatkiem koperku i zielonej pietruszki. Ciekawym urozmaiceniem jest biała kiełbasa, którą wyjmuje się z osłonki, podsmaża, a następnie dodaje do sałatki.  No i jajka w koszulkach ułożone na wierzchu. Zawsze miałam problem z ugotowaniem ich, ale gdy zobaczyłam patent na gotowanie jajek w folii spożywczej posmarowanej olejem, przestał to być kłopot. Sałatka jest pyszna, będzie świetnie nadawać się na wielkanocny stół. Bardzo polecam.

Składniki:

4 marchewki

1/2 niedużego selera

1 korzeń pietruszki

3 ziemniaki

1 cebulka

2 białe, surowe kiełbasy

1/2 pęczka koperku

1/2 pęczka zielonej pietruszki

oliwa

sól, pieprz

jajka, olej

Warzywa ugotować, wystudzić, obrać i pokroić w drobną kostkę. Dodać drobno posiekaną cebulkę i drobno posiekaną zieleninę. Kiełbasę wyjąć z osłonki,  podsmażyć, dodać do sałatki. Wlać 2 łyżki oliwy, doprawić sola i pieprzem. na górze ułożyć jajka na twardo ugotowane w koszulkach. Można to zrobić metodą tradycyjną, czyli w wodzie z octem albo sposobem znacznie łatwiejszym. Kawałek folii spożywczej( jeden na jedno jajo) smarujemy olejem. Wybijamy jajko, solimy je i pieprzymy. Folę szczelnie zawijamy i wrzucamy do garnka z gotująca wodą. Czas gotowania( 3-5 minut) zależy od tego, czy chcemy mieć jajko na miękko czy na twardo. Wystudzone jajka układamy na sałatce.


Brak komentarzy Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>