Śniadaniowe bułeczki z mlekiem w proszku

Niedawno znalazłam w szafce mleko w proszku, które kupiłam kilka miesięcy temu. Miało być przeznaczone do kremu do jakiegoś ciasta, ale jakoś nic z tego nie wyszło i leżało zapomniane. Zastanawiałam się, co z nim zrobić i znalazłam w necie przepis na bułeczki, do których dodaje się właśnie mleko w proszku. Dosyć mocno go zmodyfikowałam po swojemu. Bułeczki wyszły bardzo smaczne i nie były zbyt czasochłonne, więc polecam.

Składniki:
Zaczyn:
30 g świeżych drożdży
1 łyżka mąki pszennej typ 650
1 łyżka cukru
kilka łyżek ciepłej wody
Ciasto:
4  szklanki mąki pszennej typ 650
0,5 szklanki mleka w proszku ( nie w granulkach!)
5 łyżek roztopionego masła
1 pełna łyżeczka soli
2 szklanki ciepłej wody
Przygotowanie:
Pokruszone drożdże wymieszać z cukrem, mąką i wodą na gęstą masę, przykryć i odstawiam na 20 minut w ciepłe miejsce. Do dużej miski wsypać mąkę, dodać sól, olej i mleko w proszku, a potem wyrośnięty zaczyn. Dolewać wodę i wyrobić gładkie ciasto. Ja zrobiłam to w maszynie do wyrabiania chleba wyrosnąć. Zostawić do wyrośnięcia, a następnie zagnieść jeszcze raz. Teraz ciasto rozwałkować na podsypanej mąką stolnicy  na kwadrat/ prostokąt o grubości ok 2,5  cm  Jeszcze raz zostawić do wyrośnięcia. Nożem do pizzy pokroić  na kwadraty i  przełożyć je na blachę wyłożoną papierem. Piec  w 190  stopniach C.  przez ok 20 minut – sprawdzajcie sami stopień wypieczenia, gdy się postuka w spód bułki, powinna wydać głuchy odgłos. Wtedy jest upieczona.


Komentarze do Śniadaniowe bułeczki z mlekiem w proszku

  • Beata, Magazyn Kuchenny:

    Zapisuję sobie do zrobienia, bo też mam zapas mleka w proszku :-)

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>