Spagetti alla putanesca

Spagetti alla putanesca

Włoskie potrawy mają czasem dosyć niekonwencjonalne nazwy. Dobrym przykładem jest właśnie spagetti alla putanesca, po polsku ala „kobieta lekkich obyczajów”. W oryginale brzmi znacznie dosadniej.

Uwielbiam pastę, nigdy się nie nudzi. W błyskawicznym tempie można z niej wyczarować i smaczny obiad i wytworną kolację. Przepisy na spagetti alla putanesca różnią się jednym zasadniczym elementem, czasem gotowania sosu. Można potrawę podać z sosem ze świeżych produktów i w ogóle go nie gotować ( ja zdecydowanie taką wersję wolę) , ale można tez dusić sos przez kilkanaście minut.

Składniki:

50 dkg spagetti
50 dkg pomidorów
1/2 szklanki czrnych oliwek bez pestek
3 posiekane drobno ząbki czosnku
5 filecików anchois
2 łyżki octu winnego
1/2 szklanki oliwy
2 łyżki kaparów
sól
pieprz
3 łyżki posiekanej świezej bazylii
1 łyzka natki pietuszki

Makaron ugotować al dente. Oliwki, anchois i czosnek drobno posiekać, pomidory sparzyć, obrać i pokroić w drobną kostkę. Połączyć składniki, dodać sól, bazylię, natkę pieprz i ocet. Oliwę podgrzać i wlać bardzo gorącą do sosu. Wymieszac i od razu podawać.


Brak komentarzy Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>