Steki z kalafiora

Kalafior to takie pozornie trochę nijakie warzywo. Najczęściej jemy go w zupie albo gotowany i polany masłem ze zrumienioną bułką tartą, ostatecznie panierowany i pieczony. Ja najbardziej lubię go na surowo w sałatkach albo pieczony w piekarniku. Niebywałe jak takie zwykłe warzywo po wpływem pieczenia zmienia smak. Jeśli dotychczas jedliście je tylko gotowane albo smażone, koniecznie wypróbujecie ten przepis. Zwłaszcza że potrawa jest niezwykle prosta, smaczna i tania.

Składniki:

1 duży kalafior

50 ml oliwy

1 łyżeczka kurkumy

1 łyżeczka curry

1/2 łyżeczki kuminu

1/2 łyżeczki chilli w proszku

1/2 łyżeczki soli

3 łyżki wody

Kalafior obieramy i kroimy na plasterki o grubości ok 1,5 cm.Pozostałe składniki mieszamy razem, aż powstanie pasta. Smarujemy nią steki z kalafiora z dwóch stron i układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy ok 20 25 minut w temp. 190 st. Podajemy jak normalne steki, z surówka, frytkami, ziemniakami itd ( u mnie ziemniaki z koperkiem i mizeria)

Przy okazji przypominam o moim nowym blogu i serdecznie zapraszam na wpis o Costa Brava


Brak komentarzy Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>