Wigilijna kapusta z grzybami

Zawsze mnie ciekawiło, jak to się dzieje, ze typowa potrawa wigilijna poza okresem świątecznym nie smakuje już tak samo dobrze. Choćbyśmy nie wiem jak dokładnie trzymali się sprawdzonego przepisu i używali najlepszych składników, to już nie jest to samo. Brakuje magii świąt Bożego Narodzenia. U nas święta są bardzo tradycyjne, na stole od lat pojawiają się te same potrawy. Tylko ciasta robimy różne, właściwie co roku inne. Dzisiaj zapraszam na świetną wigilijną kapustę z grzybami. Lubię, gdy grzybów jest w niej naprawdę dużo.

Skłądniki:

1 kg kapusty kiszonej

120 g grzybów suszonych( u mnie borowiki)

1 duża cebula posiekana w drobną kostkę

70 g masła

5 liści laurowych

10 kuleczek ziela angielskiego

sól i pieprz do smaku

Grzyby zalać wodą i pozostawić na noc. Następnie odcedzić( płyn zachować) i posiekać. Kapustę przepłukać i posiekać. Włożyć do garnka i zalać wodą z grzybów, dodać wody z kranu, liście laurowe, grzyby i ziele angielskie. Dusić ok 45 minut Cebulę zeszklić na maśle. Dodać do kapusty, całość dusić, aż kapusta zmięknie.


Komentarze do Wigilijna kapusta z grzybami

  • Zajączek:

    Pysznie…dodaję jeszcze kilka wędzonych śliwek:)oczywiście jeżeli ktoś lubi ten smak

Dodaj komentarz

Autor (wymagane):


Adres e-mail (wymagane):


Strona internetowa:XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>